Μουντιάλ: Οι Γάλλοι μαζεύουν «υπογραφές» για επανάληψη του τελικού μετά την διαιτητική σφαγή!

Συνέβη κι αυτό στο φετινό Μουντιάλ!

Οι οπαδοί της Γαλλίας άρχισαν να συγκεντρώνουν υπογραφές για να επαναληφθεί ο τελικός Μουντιάλ με την Αργεντινή προκειμένου να αποκατασταθεί η αδικία.

Το ματς, πέρα από τον εξωφρενικό του ρυθμό (πράγμα σπάνιο για τελικούς μουντιάλ), σημαδεύτηκε και από την εξαιρετικά χαμηλού επιπέδου διαιτησία με τα σφυρίγματα υπέρ της Αργεντινής του Μέσι.

Στην αίτηση των Γάλλων αναφέρονται τα εξής:

«Η διαιτησία ήταν εντελώς πουλημένη, δεν υπήρξε ποτέ πέναλτι συν φάουλ στον Εμπαπέ στο δεύτερο γκολ της Αργεντινής (εννοεί το 2-0 του Ντι Μαρία). Υπογράψτε και διαδώστε για να ξαναγίνει το παιχνίδι».

Ωστόσο η επανάληψη του τελικού συγκεντρώνει μηδενικές πιθανότητες. Κάτι τέτοιο δεν συνέβη ποτέ στην ιστορία και θεωρείται απίθανο η FIFA να το δεχτεί τώρα.

Μουντιάλ: Γάλλοι ζητούν επανάληψη τελικού με Αργεντινή!