Τα παρακάτω αναφέρονται από έναν κάτοικο της Λέσβου τον χρήστη του Facebook «Makis Pavlelis», ο οποίος δημοσίευσε και ορισμένες αποκαρδιωτικές εικόνες:
«Τόνοι ολόκληροι από πλαστικά, κάθε λογής σκουπίδια και επικίνδυνες χημικές ουσίες, η κληρονομιά που άφησε πίσω της η “ανθρωπιστική βιομηχανία” στον ελαιώνα της Μόριας. Αν δεν υπάρξει άμεση περισυλλογή με την πρώτη δυνατή βροχή τα περισσότερα θα βρεθούν στη θάλασσα».
s
![](https://tourkikanea.gr/wp-content/uploads/2020/10/120606245_3522731554458495_2661588840971636759_n.jpg)
![](https://www.el.gr/wp-content/uploads/2020/10/120640064_3522697014461949_495298140578480827_n-768x576-1.jpg)
![](https://www.el.gr/wp-content/uploads/2020/10/120646642_3522696507795333_1435944265331827968_n-768x576-1.jpg)