ΒΙΝΤΕΟ: Απίστευτη απόφαση του VAR στο Βαλένθια – Μπαρτσελόνα

Η Μπαρτσελόνα έχασε στο «Μεστάγια» με 2-0 από τη Βαλένθια για τη Primera Division και με μια απόφαση χωρίς προηγούμενο από τον διαιτητή γλίτωσε τον διασυρμό.

Στο 81ο λεπτό της αναμέτρησης η Βαλένθια που ήταν μπροστά στο σκορ με 2-0 κέρδισε ένα κόρνερ και μετά την εκτέλεση του ο Παουλίστα πέτυχε ένα φοβερό γκολ, αλλά ακυρώθηκε από τον ρέφερι παρότι έδειξε σέντρα.

Αρχικά, όλοι νόμιζαν πως το τέρμα ακυρώθηκε για επιθετικό φάουλ του σκόρερ πάνω στον Μπουσκέτς, αλλά από τα ριπλέι δεν φάνηκε κάτι τέτοιο. Έπειτα από δύο λεπτά ο διαιτητής με τη χρήση του VAR έδειξε επανάληψη στο κόρνερ!

Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων ζητούσαν ο καθένας από τη μεριά του γκολ ή επιθετικό φάουλ, αλλά ο ρέφερι είχε άλλη άποψη και μάλλον έδειξε επανάληψη του κόρνερ επειδή του υποτιθέμενο φάουλ του Παουλίστα έγινε πριν την εκτέλεση του κόρνερ.

(Sputniknews – φωτο:pexels)