Πανηγυρική πρόκριση για ΠΑΟΚ

Ο ΠΑΟΚ νίκησε άνετα 3-0 σετ τη Μίντλεφαρτ στην Πυλαία στον δεύτερο μεταξύ τους αγώνα για την πρώτη φάση του Challenge Cup βόλεϊ ανδρών και, σε συνδυασμό με τη νίκη με το ίδιο σκορ στη Δανία στην πρώτη αναμέτρηση την περασμένη εβδομάδα, πήρε πανηγυρικά το «εισιτήριο» για τους «32» της διοργάνωσης. Ο Γιάννης Καλμαζίδης, έχοντας […]

Ο Γιάννης Καλμαζίδης, έχοντας και το πλεονέκτημα του πρώτου αγώνα, άφησε στον πάγκο όλους τους βασικούς, με εξαίρεση τον Ούντρις που έπαιξε για ενάμιση σετ.

Οι «ασπρόμαυροι» πήραν εύκολα το πρώτο σετ, αλλά στα δύο επόμενα οι Δανοί ήταν πιο ανταγωνιστικοί.

Επόμενος αντίπαλος του ΠΑΟΚ είναι η Μούρσα Όσιγιεκ, με τον πρώτο αγώνα να διεξάγεται μεταξύ 30/11-2/12 στη Θεσσαλονίκη και τον δεύτερο 7-9/12 στην Κροατία.