Κύπελλο Ελλάδος: Ο Ολυμπιακός «καθάρισε» με συνοπτικές διαδικασίες την υποχρέωσή του στην Καλαμάτα

Ο Ολυμπιακός σκόραρε στις αρχές και των δύο ημιχρόνων και έφυγε με τη νίκη από την Καλαμάτα που τον στέλνει από τώρα στην προημιτελική φάση του Κυπέλλου.

Όλη η εξέλιξη του αγώνα:

69′: Δοκάρι ο Γκερέρο για τον Ολυμπιακό

53′ ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός: Ο Χριστοδουλόπουλος πετάγεται στο δεύτερο δοκάρι και με προβολή πετυχαίνει το 0-2

46′: Σέντρα στο δεύτερο

45′:΅Τέλος στο πρώτο ημίχρονο

36′: Τεράστια ευκαιρία για την Καλαμάτα με τον Ράκιτς να αστοχεί με κεφαλιά σε κενή εστία

25′: Ο Γκασπάρ σε καλή θέση σουτάρει με δύναμη και η μπάλα πάνω από το δοκάρι…

16′: Ο Ράκιτς βγαίνει τετ α τετ με τον Αλέν που τον κλείνει καλά και τον αναγκάζει να φύγει πλάγια για να κάνει τη σέντρα με τους γηπεδούχους να ζητούν χέρι και πέναλτι

13′: Σουτ του Ραντζέλοβιτς που παίρνει ύψος και μπλοκάρεται μετά από κόντρα

6′ ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός: Ο Γκασπάρ με το κεφάλι τροφοδότησε τον Ρατζέλοβιτς κι ο νεαρός Σέρβος έκανε το 0-1!

1′: Σέντρα στο ματς

Η ενδεκάδα της Καλαμάτας: Σταφανάκος, Κωνσταντινόπουλος, Τριποτσέρης, Χριστοφιλέας, Τόλι, Μπάμπης, Οσμάναγκιτς, Στεργίδης, Ηλιόπουλος, Νατσιόπουλος, Ράκιτς.

Η ενδεκάδα του Ολυμπιακού: Αλέν, Σισέ, Αβραάμ, Μεριά, Κούτρης, Γκασπάρ, Μπενζιά, Λοβέρα, Ραντζέλοβιτς, Χριστοδουλόπουλος, Γκερέρο.

(protothema – φωτο:eurokinissi)