Λίβερπουλ – Μπόρνμουθ 3-1: Πρώτη νίκη με ανατροπή και 10 παίκτες για τους «κόκκινους»

H Λίβερπουλ έκανε… σεφτέ στην Premier League, επικρατώντας με 3-1 της Μπόρνμουθ,

σε ένα ματς που δεν της πήγε όπως θα ήθελε, αλλά κατάφερε να πάρει τους τρεις βαθμούς.

Μετά την ισοπαλία της πρεμιέρας με την Τσέλσι, η Λίβερπουλ βρέθηκε να χάνει από την Μπόρνμουθ με γκολ του Σεμένιο από το 3′, αλλά με γκολ του Ντίας και του Σαλάχ, οι “κόκκινοι” έφθασαν στην ανατροπή πριν το ημίχρονο.

Στο 58′ ο Μακάλιστερ άφησε την ομάδα του με 10 παίκτες, δεχόμενος την απευθείας κόκκινη κάρτα του διαιτητή, αλλά η ομάδα του Κλοπ κατάφερε να διώξει το… άγχος, με ένα τρίτο γκολ του Χότα τέσσερα λεπτά αργότερα. Η Λίβερπουλ πανηγύρισε έτσι τη νίκη, πρώτη της σεζόν στην Αγγλία.