“Ενημερώνουμε τους 250.000 ψηφοφόρους μας πως το εκλογοδικείο έκανε το αυτονόητο και ανέβαλε την απόφασή του μέχρι την απόφαση του ποινικού δικαστηρίου από την δικαιοσύνη”, τονίζει το κόμμα “Σπαρτιάτες” σε αποψινή ανακοίνωσή του για την απόφαση του εκλογοδικείου.
“Φαίνεται πως οι εκκλήσεις μας για δικαιοσύνη, βρήκαν ανταπόκριση, και οι δικαστές στάθηκαν στο ύψος των περιστάσεων”, προσθέτουν οι “Σπαρτιάτες”, ενώ σημειώνουν πως “με υπευθυνότητα και συνέπεια θα συνεχίσουν να ασκούν πραγματική εθνική αντιπολίτευση στο κοινοβούλιο, απέναντι σε ένα καθεστώς που δεν ανταποκρίνεται στις ανάγκες του ελληνικού λαού και υποθηκεύει το μέλλον των παιδιών μας”.
Το κόμμα αναφέρει επίσης:”Διαμηνύουμε σε εχθρούς και “φίλους” πώς οι “Σπαρτιάτες” είναι εδώ και παραμένουν ισχυροί. Ο πραγματικός αγώνας τώρα αρχίζει”.
ΑΠΕΜΠΕ – φωτο:eurokinissi