Είσαι ΗΛΙΘΙΟΣ;;;» Έξαλλος ο Μεντβέντεφ με πατέρα Τσιτσιπά -Έβαλε τις φωνές στον διαιτητή! Της «κακομοίρας» έγινε, vid

Ο 25χρονος αντίπαλος του Στέφανου τα «έχωσε» στον διαιτητή μετά τη λήξη του δεύτερου σετ. Επεισοδιακή ήταν η λήξη του δεύτερου σετ στον μεγάλο ημιτελικό του Στέφανου Τσιτσιπά με τον Ντανίλ Μεντβέντεφ στο Αυστραλιανό OPEN.

Ο Έλληνας τενίστας πήρε το σετ με 6-4 και ισοφάρισε σε 1-1, με τον Μεντβέντεφ να ξεσπά στον διαιτητή, κάνοντας παράπονα για coaching του Απόστολου Τσιτσιπά.

Ο Ρώσος του έλεγε ότι ο πατέρας του Στέφανου του δίνει οδηγίες και έκανε επίθεση στον διαιτητή λέγοντας πως είναι τραγικός. «Ο πατέρας του μιλάει έπειτα από κάθε πόντο» είπε χαρακτηριστικά, «Είσαι ηλίθιος; Κοίτα με όταν σου μιλάω!» ούρλιαζε στον διαιτητή και μετά του είπε πως γίνεται να είσαι τόσο κακός διαιτητής σε τέτοιο ματς;»