Στην Τούμπα θα τα φέρει όλα… τούμπα – Μπορεί την πρόκριση ο ΠΑΟΚ, δείτε τα στιγμιότυπα

Μπορεί ο Δικέφαλος του Βορρά...

Προηγήθηκε, έχασε πέναλτι, είχε δοκάρι και τελικά ηττήθηκε! Ο ΠΑΟΚ δέχθηκε «ψυχρή» ανατροπή από την Κράσνονταρ (2-1), ωστόσο με την εικόνα του «φώναξε» ότι η πρόκριση θα κριθεί στην Τούμπα.

Ναι μεν ηττήθηκε 2-1 από την ομάδα του Μάρκους Μπεργκ, αλλά κάθε άλλο παρά κατώτερο σύνολο εμφανίστηκε στον αγωνιστικό χώρο.

Οι Θεσσαλονικείς αφού έχασαν πέναλτι με τον Πέλκα στο 7’, έδειξαν ψυχικά αποθέματα και άνοιξαν το σκορ στο 32’ με τον ίδιο παίκτη να παίρνει το αίμα του πίσω. Ωστόσο, η Κράσνονταρ ισοφάρισε με δικό της πέναλτι στο 39’ με εκτελεστή τον Κλάεσον (ανατροπή του Γιαννούλη στον Καμπελά).

Στο δεύτερο ημίχρονο, το οποίο ήταν ισορροπημένο, ο Ελ Καντουρί στο 68’ σημάδεψε το δοκάρι και η… απάντηση των Ρώσων ήρθε δύο λεπτά αργότερα, όταν ο Καμπελά ολοκλήρωσε την ανατροπή για την ομάδα του.