Ποδόσφαιρο-EURO 2020 (Προκριματικοί, 9η αγωνιστική): Αποτελέσματα

Τα αποτελέσματα της 9ης αγωνιστικής του EURO 2020 έχουν ως εξής:

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Τσεχία-Κόσοβο 2-1

Αγγλία-Μαυροβούνιο 7-0

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 7 αγ.)

Αγγλία 33-6 18

Τσεχία 13-10 15

Κόσοβο 13-12 11

Βουλγαρία 5-17 3

Μαυροβούνιο 3-13 3 -8αγ.

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Πορτογαλία-Λιθουανία 6-0

Σερβία-Λουξεμβούργο 3-2

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 7 αγ.)

Ουκρανία 15-2 19

Πορτογαλία 20-6 14

Σερβία 15-15 13

Λουξεμβούργο 7-14 4

Λιθουανία 5-25 1 -8αγ.

3ος ΟΜΙΛΟΣ

16/11/2019 21:45 Γερμανία-Λευκορωσία

16/11/2019 21:45 Βόρεια Ιρλανδία-Ολλανδία

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 6αγ.)

Ολλανδία 19-7 15

Γερμανία 20-6 15

Βόρεια Ιρλανδία 8-7 12

Λευκορωσία 4-12 4 -7αγ.

Εσθονία 2-21 1 -7αγ.

4ος ΟΜΙΛΟΣ

15/11/2019 21:45 Δανία-Γιβραλτάρ

15/11/2019 21:45 Ελβετία-Γεωργία

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 7 αγ.)

Δανία 16-5 12 -6αγ.

Ιρλανδία 6-4 12

Ελβετία 12-5 11 -6αγ.

Γεωργία 7-10 8

Γιβραλτάρ 2-19 0 -6αγ.

5ος ΟΜΙΛΟΣ

16/11/2019 19:00 Αζερμπαϊτζάν-Ουαλία

16/11/2019 21:45 Κροατία-Σλοβακία

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 6αγ.)

Κροατία 14-6 14 -7αγ.

Ουγγαρία 8-9 12 -7αγ.

Σλοβακία 10-8 10

Ουαλία 6-6 8

Αζερμπαϊτζάν 5-14 1

6ος ΟΜΙΛΟΣ

15/11/2019 21:45 Νορβηγία-Νησιά Φαρόε

15/11/2019 21:45 Ρουμανία-Σουηδία

15/11/2019 21:45 Ισπανία-Μάλτα

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 8 αγ.)

Ισπανία 19-5 20

Σουηδία 18-9 15

Ρουμανία 17-8 14

Νορβηγία 13-10 11

Μάλτα 2-18 3

Νησιά Φαρόε 4-23 3

7ος ΟΜΙΛΟΣ

16/11/2019 19:00 Σλοβενία-Λετονία

16/11/2019 21:45 Αυστρία-Βόρεια Μακεδονία

16/11/2019 21:45 Ισραήλ-Πολωνία

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 8 αγ.)

Πολωνία 13-2 19

Αυστρία 17-7 16

Βόρεια Μακεδονία 10-11 11

Σλοβενία 13-8 11

Ισραήλ 15-15 11

Λετονία 2-27 0

8ος ΟΜΙΛΟΣ

Τουρκία-Ισλανδία 0-0

Αλβανία-Ανδόρα 2-2

Γαλλία-Μολδαβία 2-1

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 9 αγ.)

Γαλλία 23-6 22

Τουρκία 16-3 20

Ισλανδία 12-10 16

Αλβανία 16-12 13

Ανδόρα 3-18 4

Μολδαβία 3-24 3

9ος ΟΜΙΛΟΣ

16/11/2019 16:00 Κύπρος-Σκωτία

16/11/2019 19:00 Ρωσία-Βέλγιο

16/11/2019 19:00 Σαν Μαρίνο-Καζακστάν

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 8αγ.)

Βέλγιο 30-1 24

Ρωσία 27-4 21

Κύπρος 13-12 10

Σκωτία 11-17 9

Καζακστάν 9-13 7

Σαν Μαρίνο 0-43 0

10ος ΟΜΙΛΟΣ

15/11/2019 19:00 Αρμενία-ΕΛΛΑΔΑ

15/11/2019 19:00 Φινλανδία-Λιχτενστάιν

15/11/2019 21:45 Βοσνία/Ερζεγοβίνη-Ιταλία

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 8 αγ.)

Ιταλία 25-3 24

Φινλανδία 12-8 15

Αρμενία 13-15 10

Βοσνία/Ερζεγοβίνη 17-14 10

Ελλάδα 9-13 8

Λιχτενστάιν 2-25 2

photo:pexels

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Σχετικά άρθρα:

loading...
loading...