«Πεντάρα» του Ολυμπιακού στον ΟΦΗ

Ο Χασάν σημείωσε το πρώτο «χατ-τρικ» με τους ερυθρόλευκους, οδηγώντας τον Ολυμπιακό σε μία ευρεία νίκη επί των Κρητικών. Μασούρας και Φορτούνης τα άλλα δύο γκολ.

Με πέντε γκολ φιλοδώρησε τον ΟΦΗ ο Ολυμπιακός, ο οποίος ξέσπασε εναντίον των Κρητικών, μετά τον αποκλεισμό από τη Ντιναμό Κιέβου στους «32» του Europa League.

Οι Πειραιώτες άνοιξαν το σκορ στο 15ο λεπτό, με τον Μασούρα να αξιοποιεί την ασίστ του Ποντένσε. Στο 35ο λεπτό, ο Χασάν σημείωσε το 2-0, έπειτα από ασίστ του Φορτούνη, ο οποίος στο 40ο λεπτό έγραψε το 3-0.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε, όπως τελείωσε το πρώτο, με τον Τσιμίκα να βγάζει τη σέντρα και τον Χασάν να πετυχαίνει το δεύτερο προσωπικό του γκολ.

Στο 52′ ο Ναμπί, έπειτα από ωραία προσωπική ενέργεια, μείωσε προσωρινά για τον ΟΦΗ σε 4-1.

Το τελικό 5-1 διαμόρφωσε στο 60′ ο Χασάν, ο οποίος σημείωσε το πρώτο «χατ-τρικ» με τους ερυθρόλευκους.

Η ομάδα του Μάρτινς, ως εκ τούτου, κατάφερε να μειώσει στους επτά βαθμούς την «απόσταση» από τον πρωτοπόρο ΠΑΟΚ, ενώ διατήρησε στους οκτώ βαθμούς το μαξιλάρι ασφαλείας από την τρίτη ΑΕΚ.

(πηγή: Sputniknewsgr- φώτο: Eurokinissi)

Tο el.gr δημοσιεύει κάθε σχόλιο κάτω από  το άρθρο, μόνο από όσους και όσες έχουν επιβεβαιώσει το email τους στην υπηρεσία DISQUS. Ο καθένας και η κάθε μία έχουν το δικαίωμα να εκφράζουν ελεύθερα τις απόψεις τους. Αυτό όμως  δεν σημαίνει ότι το el.gr υιοθετεί τις απόψεις αυτές. Επίσης ξεκάθαρα θα διαγράφουμε  συκοφαντικά ή υβριστικά σχόλια αμέσως μόλις τα εντοπίσουμε  ή αμέσως μόλις μας καταγγελθούν. Ο καθένας φέρει την ευθύνη των όσων γράφει και το el.gr δεν φέρει καμία νομική ή άλλη ευθύνη, αφού στο διαδίκτυο ανωνυμία δεν υπάρχει.