Ο αντίπαλος του ΠΑΟΚ θα προκύψει από τα ζευγάρια των παρακάτω ομάδων που θα πάρουν μέρος στον πρώτο προκριματικό:
- Ελσίνκι (πρωταθλήτρια Φινλανδίας)
- Φλόρα Ταλίν (πρωταθλήτρια Εσθονίας)
- Στεάουα (πρωταθλήτρια Ρουμανίας)
- Κλάκσβικ (πρωταθλήτρια Φερόε)
- Σάμροκ Ρόβερς (πρωταθλήτρια Ιρλανδίας)
- Λίνκολν Ρεντ Ιμπς (πρωταθλήτρια Γιβραλτάρ)
- Δε Νιού Σεντς (πρωταθλήτρια Ουαλίας)
- Ρίγα (πρωταθλήτρια Λετονίας)
- Πετροκούμπ (πρωταθλήτρια Μολδαβίας)
- Μπαλκάνι (πρωταθλήτρια Κοσόβου)
- Μπόρατς Μπάνια Λούκα (πρώτη στη Βοσνία)
Άπαξ και ο ΠΑΟΚ προκριθεί στον τρίτο γύρο (κλήρωση στις 22 Ιουλίου, παιχνίδια στις 6-7 και 13 Αυγούστου), θα έχε αντιπάλους όπως η Μπόντο Γκλιμτ (Νορβηγία), Λουντογκόρετς (Βουλγαρία), Σπάρτα Πράγας (Τσεχία), Μάλμε (Σουηδία), ΑΠΟΕΛ (Κύπρος), Μίντιλαντ (αν πάρει το πρωτάθλημα Δανίας) ή Σλόβαν Μπρατισλάβας (Σλοβακία).
Στα playoffs (κλήρωση στις 5 Αυγούστου, αγώνες 20-21 και 27-28 του μήνα) ο ΠΑΟΚ θα έχει πιθανούς αντιπάλους, όπως η Φερεντσβάρος (Ουγγαρία), Καραμπάγκ (Αζερμπαϊτζάν), Γιουνγκ Μπόις (Ελβετία), Μακάμπι Τελ-Αβίβ (Ισραήλ) και Γαλατάσαραϊ (Τουρκία).
eurokinissi