• Αρχική
  • Άρθρα
  • Ολυμπιακός και ΑΕΚ στον τελικό Κυπέλλου – Οι καλύτερες φάσεις των χθεσινών σπουδαίων ματς (ΒΙΝΤΕΟ)

Ολυμπιακός-ΑΕΚ θα είναι το ζευγάρι του φετινού τελικού στο Κύπελλο Ελλάδας μετά τους χθεσινούς αγώνες με ΠΑΟΚ και Άρη αντίστοιχα.

Ο Ολυμπιακός αποδείχθηκε ασταμάτητο «τρένο» καθώς κυριάρχησε στο δεύτερο ημίχρονο και καθάρισε με 2-0 τον ΠΑΟΚ ανατρέποντας το 3-2 του πρώτου αγώνα χάρη στα γκολ του Μασούρα και του Καμαρά.

Εφτάψυχη αποδείχθηκε η ΑΕΚ η οποία αν και στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων βρισκόταν εκτός τελικού καθώς έχανε 2-0, ισοφάρισε το σκορ του πρώτου αγώνα με γκολ του Λιβάια στο 96΄ και τελικά πήρε το εισιτήριο για τον πέμπτο σερί τελικό με 2-2.