Ο ορισμός της ατυχίας! Έπεσε το ρεύμα στο γήπεδο την ώρα που εκτελούταν πέναλτι – ΒΙΝΤΕΟ

Σαφέστατα, το ποδοσφαιρικό πρωτάθλημα της Μάλτας απασχολεί ελάχιστα τους φιλάθλους, όμως αυτό το Σαββατοκύριακο κέρδισε τα δικά του 15 λεπτά δημοσιότητας.

Ο λόγος είναι η διακοπή ρεύματος που έγινε στον αγώνα για την Α’ κατηγορία ανάμεσα στη 2η της βαθμολογίας Μάρσα και τη Σεντ Άντριους.

Το ματς ήταν στο 60′ και οι γηπεδούχοι προηγούνταν 2-0, ενώ μόλις είχαν κερδίσει πέναλτι και είχαν την ευκαιρία, σε περίπτωση που σκόραραν, να «καθάριζαν» την αναμέτρηση.

Τότε, όμως, συνέβη το απίθανο.

Με το πού έφυγε η μπάλα από το πόδι του παίκτη που το εκτέλεσε, η ηλεκτροδότηση κόπηκε στο γήπεδο και όλα σκοτείνιασαν.

Η διακοπή ρεύματος ήταν γενική στο νησί και διήρκεσε μια ώρα, αλλά ο διαιτητής είχε ήδη στείλει τις δυο ομάδες στα αποδυτήρια.

Σύμφωνα με τους κανονισμούς, ο αγώνας θα συνεχιστεί από το 62ο λεπτό, όταν και έγινε η διακοπή.

(Sputniknews – φωτο:video screenshot)