• Άρθρα
  • Άρθρα
  • SPORT
  • Ο Μαρτίνς δεν έδωσε φρεσκάδα στον Ολυμπιακό – Ο Παναθηναϊκός «ξόδεψε» την δική του στο ΟΑΚΑ (ΒΙΝΤΕΟ)

Παναθηναϊκός και Ολυμπιακός ήρθαν ισόπαλοι με 1-1, στο πλαίσιο της τέταρτης αγωνιστικής της Super League 1, με τα τέρματα που σημείωσαν στο 36ο λεπτό ο Γκερέρο και στο 90’ με πέναλτι ο Μολό.

Το «τριφύλλι» είχε καλύτερη εικόνα σε σχέση με τις προηγούμενες τρεις εμφανίσεις του στο πρωτάθλημα, το πάλεψε, σπατάλησε πολλή ενέργεια και φρασκάδα, αλλά τελικά χρειάστηκε δύο πέναλτι για να ισοφαρίσει.

Ο Μαρτίνς προτίμησε την ίδια ομάδα με το παιχνίδι-υπερποσπάθεια απέναντι στην Τότεναμ, με αποτέλεσμα στο τέλος οι «ερυθρόλευκοι» να μείνουν από «βενζίνη».

Έχασαν έτσι την ευκαιρία να κάνουν το 4Χ4, παρότι μέρος της ποιότητας που φάνηκε να διαθέτουν σε συνδυασμό με την σωστή τακτική προσέγγιση του ντέρμπι στο πρώτο μισό, θα μπορούσαν να τους αναδείξουν νικητές. Η κούραση, σωματική και ψυχολογική από το ματς με την Τότεναμ, στοίχισε ειδικά στα τελευταία λεπτά.

Ωστόσο, για τους «ερυθρόλευκους» μία ισοπαλία εκτός έδρας κόντρα στον αιώνιο αντίπαλο, μετά από ευρωπαϊκό ματς, θα μπορούσε να θεωρηθεί αν μη τι άλλο, εντός προγράμματος,

Ο Παναθηναϊκός παίρνει «ανάσα», ωστόσο, όπως ο Δώνης σωστά προειδοποίησε, κανείς δεν πρέπει να πανηγυρίζει.

Για να πάρει αυτό το 1-1 ο Παναθηναϊκός έπαιξε στο 101% και αυτό πρέπει να προβληματίσει.