Νέα ήττα για Μπακς παρά τις προσπάθειες του Αντετοκούνμπο

Το «double-double» του Γιάννης Αντετοκούνμπο δεν έφτασε στους Μιλγουόκι Μπακς που ηττήθηκαν από τους Νιου Γιορκ Νικς (130-110) στο τρίτο τους ματς για τη φετινή σεζόν στο ΝΒΑ.

Την δεύτερη ήττα τους σε τρία ματς γνώρισαν οι Μπακς που ηττήθηκαν στη Νέα Υόρκη από τους Νικς με το βαρύ 130-110. Ο Αντετοκούνμπο ήταν ο κορυφαίος της ομάδας του Μιλγουόκι αφού ολοκλήρωσε την αναμέτρηση με 27 πόντους (8/10 δίποντα, 1/5 τρίποντα, 8/13 βολές), 13 ριμπάουντ, 5 ασίστ και 3 κλεψίματα σε 32 λεπτά συμμετοχής.

Χαρακτηριστικό του αγώνα ότι οι Μπακς είχαν 7/38 τρίποντα (18,4%) ενώ οι Νικς σούταραν με ποσοστό 59,3% (16/27). Για τα «ελάφια» προσπάθησε και ο Μίντλετον που είχε 22 πόντους (7/12 δίποντα, 1/6 τρίποντα, 5/5 βολές), 4 ριμπάουντ και 5 ασίστ σε 33 λεπτά συμμετοχής. Στην αναμέτρηση αγωνίστηκε για 5 λεπτά και ο Θανάσης Αντετοκούνμπο, που δεν επιχείρησε σουτ και μάζεψε 2 ριμπάουντ.

Όσον αφορά στους νικητές, ο Τζούλιους Ραντλ ήταν εξαιρετικός και ολοκλήρωσε την αναμέτρηση με 29 πόντους (5/12 δίποντα, 3/5 τρίποντα, 10/11 βολές), 14 ριμπάουντ, 7 ασίστ και 1 μπλοκ σε 37 λεπτά συμμετοχής, ενώ άξιος συμπαραστάτης του ήταν ο Έλφριντ Πέιτον με 27 πόντους (9/13 δίποντα, 3/3 τρίποντα), 3 ριμπάουντ και 7 ασίστ.