Κόκκινη κάρτα εφ’ όρου ζωής! Ο ορισμός του «δολοφονικού τάκλιν» – ΒΙΝΤΕΟ

Υπάρχουν διάφορες ατάκες, διάφορα κλισέ, που μπορείς να ακούσεις σε ένα ποδοσφαιρικό γήπεδο, είτε σε ερασιτεχνικό είτε σε (πιο) επαγγελματικό επίπεδο.

Μία από αυτές έκανε πράξη ο 26χρονος μέσος της Ουνιόν, ο οποίος σε διεκδικούμενη μπαλιά με τον Λούκας Τουζάρ σήκωσε το πόδι του στο ύψος του κεφαλιού του αντιπάλου του και πήρε την άγουσα για τα αποδυτήρια με συνοπτικές διαδικασίες στο 23ο λεπτό της συνάντησης.

Έπαιξε τεράστιο ρόλο στην έκβαση του ματς η συγκεκριμένη αποβολή, μιας και ήρθε μόλις τρία λεπτά μετά το προβάδισμα που είχαν πάρει οι φιλοξενούμενοι στο τοπικό ντέρμπι, για να δουν την αντίπαλό τους να κάνει την αντατροπή στο δεύτερο μέρος και να επικρατεί 3-1 για να πάρει σημαντική ανάσα στην βαθμολογία.

(protothema – φωτο:video screenshot)