Και 5αρα και Τουρέ (ΒΙΝΤΕΟ)

Οι «ερυθρόλευκοι» σάρωσαν στο «Γ. Καραϊσκάκης» τον ΠΑΣ Γιάννινα με 5-0,

έχοντας εξασφαλίσει τη νίκη από το πρώτο ημίχρονο, με τα τέρματα των Ελαμπντελαουί (33’) και Φορτούνη (41’ πέν.) σε παράβαση στην οποία υπέπεσε ο Τζημόπουλος, που έκανε χέρι μέσα στην περιοχή στην προσπάθειά του να απομακρύνει την μπάλα.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι παίκτες του Μαρτίνς έστησαν το δικό τους πάρτι απέναντι στον απαράδεκτο ΠΑΣ που παράτησε το ματς, με τον Ποντένσε στο 55′ να κάνει το 3-0, ολοκληρώνοντας με ιδανικό τρόπο την ασίστ του Φορτούνη, ενώ ο Γκερέρο στο 90′ με εκπληκτικό σόλο και ο Μεριά στο 92′ διαμόρφωσαν το τελικό αποτέλεσμα, φτάνοντας το δείκτη του σκορ στο 5-0, με πέντε διαφορετικούς σκόρερ.

Την παράσταση έκλεψε ο Γιάγια Τουρέ, ο οποίος αποθεώθηκε από όλο το γήπεδο, καθώς πλέον αποτελεί παίκτη των Ερυθρολεύκων.