Η Λέστερ αποδεικνύει και πάλι πως δικαίως διεκδικεί τον τίτλο στην Αγγλία!

Φτάνοντας σε απόσταση βολής από την πρωτοπόρο Λίβερπουλ.

Η Λέστερ συνέχισε την εξαιρετική της πορεία στο φετινό πρωτάθλημα και επικράτησε με 2-0 μέσα στην έδρα της Τότεναμ, φθάνοντας στη 2η θέση της Premier League και αφήνοντας πίσω της την ομάδα του Μουρίνιο.

Οι “αλεπούδες” δείχνουν ικανές για μία ακόμη σεζόν πρωταθλητισμού στην Αγγλία, με τον Τζέιμς Βάρντι να “πετάει” και φέτος… φωτιές και να ανοίγει το σκορ με πέναλτι στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου.

Η Λέστερ ήταν καλύτερη στο ματς και πέτυχε δεύτερο γκολ με τον Μάντισον, το οποίο ακυρώθηκε μέσω VAR για να γίνει τελικά το 2-0 με αυτογκόλ του Αντερβάιλεν.

Η Τότεναμ γνώρισε έτσι δεύτερη σερί ήττα μετά τη Λίβερπουλ και “έπεσε” στην 5η θέση της βαθμολογίας, ενώ η ομάδα του Ρότζερς ανέβηκε 2η στο -4 από τους “ρεντς” στην κορυφή της Premier League.