Europa League: Όλα τα ζευγάρια των πλέι οφ

Πραγματοποιήθηκε στη Νιόν της Ελβετίας η κλήρωση για τα πλέι οφ του Europa League με την ΑΕΚ να έχει δύσκολο έργο, αν περάσει το εμπόδιο της Σεντ Γκάλεν, την Πέμπτη στις 24 Σεπτεμβρίου (21:00).

Η Ένωση είχε δύσκολη κλήρωση για τον 3ο προκριματικό γύρο αφού έπεσε πάνω στη Σεντ Γκάλεν και μπηκε στην κληρωτίδα των πλέι οφ στους ανίσχυρους και ήταν άτυχη, αφού της έλαχε η Βόλφσμπουργκ, η οποία θα αντιμετωπίσει τη Ντέσνα.

Αναλυτικά τα ζευγάρια των πλέι-οφ του Europa League

Γιουνγκ Μπόις (Ελβετία) – Τίρανα (Αλβανία)
Ντιναμό Ζάγκρεμπ (Κροατία) – Φλοριάνα (Μάλτα) / Φλόρα Ταλίν (Εσθονία)
Τζουργκάρντεν (Σουηδία) / Κλουζ (Ρουμανία) – Κουόπιο (Φινλανδία) / Σούντουβα (Λιθουανία)
Αραράτ Αρμένια (Αρμενία) / Τσέλιε (Σλοβενία) – Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)
Ντιναμό Μπρεστ (Λευκορωσία) – Λουντογκόρετς (Βουλγαρία)
Επίσης,

Σαράγεβο (Βοσνία) / Μπουντούτσνοστ (Μαυροβούνιο) – Ρίγα (Λετονία) / Σέλτικ (Σκωτία)
Λέγκια Βαρσοβίας (Πολωνία) / Ντρίτα (Κόσοβο) – Καραμπάχ (Αζερμπαϊτζάν)
Σερίφ Τιρασπόλ (Μολδαβία) / Ντάνταλκ (Ιρλανδία) – Κλάκσβικ (Νησιά Φαρόε) / Ντιναμό Τιφλίδας (Γεωργία)
Χαποέλ Μπερ Σεβά (Ισραήλ) / Μαδέργουελ (Σκωτία) – Βικτόρια Πλζεν (Τσεχία) / Σοντερίσκε (Σουηδία)
Ρόζενμποργκ (Νορβηγία) / Αλάνιασπορ (Τουρκία) – Μούρα (Σλοβενία) / Αϊντχόφεν (Ολλανδία)
Ακόμα,

Σεντ Γκάλεν (Ελβετία) / ΑΕΚ – Βόλφσμπουργκ (Γερμανία) / Ντέσνα Τσερνίχιβ (Ουκρανία)
Βασιλεία (Ελβετία) / Ανόρθωση (Κύπρος) – ΤΣΣΚΑ Σόφιας (Βουλγαρία) / Β36 (Νησιά Φαρόε)
Σπόρτινγκ Λ. (Πορτογαλία) / Αμπερντίν (Σκωτία) – ΛΑΣΚ (Αυστρία) / Ντουναϊσκα Στρέντα (Σλοβακία)
Σαρλερουά (Βέλγιο) / Παρτιζάν (Σερβία) – Απόλλων Λεμεσού (Κύπρος) / Λεχ Πόζναν (Πολωνία)
Μπεσίκτας (Τουρκία) / Ρίο Άβε (Πορτογαλία) – Μίλαν (Ιταλία) / Μπόντο Γκλιμτ (Νορβηγία)

και

Κοπεγχάγη (Δανία) / Πιαστ Γκλίβιτσε (Πολωνία) – Ριέκα (Κροατία) / Κόλος Κοβαλίβκα (Ουκρανία)
Μάλμε (Σουηδία) / Λοκομοτίβα Ζάγκρεμπ (Κροατία) – Γρανάδα (Ισπανία) / Λοκομοτίβ Τιφλίδας (Γεωργία)
Σκεντίγια (Βόρεια Μακεδονία) / Τότεναμ (Αγγλία) – Ροστόφ (Ρωσία) / Μακάμπι Χάιφα (Ισραήλ)
Στεάουα (Ρουμανία) / Σλόβαν Λίμπερετς (Τσεχία) – ΑΠΟΕΛ (Κύπρος) / Ζρίνσκι (Βοσνία)
Σταντάρ Λιέγης (Βέλγιο) / Βοϊβοντίνα (Σερβία) – Φέχερβναρ (Ουγγαρία) / Ρεμς (Γαλλία)
Βίλεμ (Ολλανδία) / Ρέιντζερς (Σκωτία) – Γαλατάσαραϊ (Τουρκία) / Χάιντουκ Σπλιτ (Κροατία)

(sputniknews – φωτο:screenshot)