Euro 2021: Το πρόγραμμα των τηλεοπτικών μεταδόσεων

Το Euro 2020 ξεκινάει αύριο (11/6) με καθυστέρηση ενός χρόνου λόγω της πανδημίας.

Από την Παρασκευή (11/6) μέχρι την Κυριακή 11 Ιουλίου, όλα τα φώτα θα είναι στραμμένα στο μεγάλο ραντεβού του ευρωπαϊκού ποδοσφαίρου.

Ο ΑΝΤ1 θα μεταδώσει όλα τα παιχνίδια της διοργάνωσης με εξαίρεση έξι ματς από την τελευταία αγωνιστική της φάσης των ομίλων, τα οποία θα πάνε στο Μακεδονία TV.

Οι ώρες έναρξης των αγώνων του Euro 2020 θα είναι 16:00, 19:00 και 22:00, με το εναρκτήριο παιχνίδι (Τουρκία – Ιταλία) της διοργάνωσης να διεξάγεται στις 22:00.

Αυτό είναι αναλυτικά το τηλεοπτικό πρόγραμμα του Euro 2020:

1η Αγωνιστική

Παρασκευή 11 Ιουνίου

22:00 Τουρκία – Ιταλία

Σάββατο 12 Ιουνίου

16:00 Ουαλία – Ελβετία
19:00 Δανία – Φινλανδία
22:00 Βέλγιο – Ρωσία

Κυριακή 13 Ιουνίου

16:00 Αγγλία – Κροατία
19:00 Αυστρία – Σκόπια
22:00 Ολλανδία – Ουκρανία

Δευτέρα 14 Ιουνίου

16:00 Σκωτία – Τσεχία
19:00 Πολωνία – Σλοβακία
22:00 Ισπανία – Σουηδία

Τρίτη 15 Ιουνίου

19:00 Ουγγαρία – Πορτογαλία
22:00 Γαλλία – Γερμανία

2η Αγωνιστική

Τετάρτη 16 Ιουνίου

16:00 Φινλανδία – Ρωσία
19:00 Τουρκία – Ουαλία
22:00 Ιταλία – Ελβετία

Πέμπτη 17 Ιουνίου

16:00 Ουκρανία – Σκόπια
19:00 Δανία – Βέλγιο
22:00 Ολλανδία – Αυστρία

Παρασκευή 18 Ιουνίου

16:00 Σουηδία – Σλοβακία
19:00 Κροατία – Τσεχία
22:00 Αγγλία – Σκωτία

Σάββατο 19 Ιουνίου

16:00 Ουγγαρία – Γαλλία
19:00 Πορτογαλία – Γερμανία
22:00 Ισπανία – Πολωνία

3η Αγωνιστική

Κυριακή 20 Ιουνίου

19:00 Ελβετία – Τουρκία ΑΝΤ1 ή Μακεδονία TV
19:00 Ιταλία – Ουαλία ΑΝΤ1 ή Μακεδονία TV

Δευτέρα 21 Ιουνίου

19:00 Σκόπια – Ολλανδία ΑΝΤ1 ή Μακεδονία TV
19:00 Ουκρανία – Αυστρία ΑΝΤ1 ή Μακεδονία TV
22:00 Ρωσία – Δανία ΑΝΤ1 ή Μακεδονία TV
22:00 Φινλανδία – Βέλγιο ΑΝΤ1 ή Μακεδονία TV

Τρίτη 22 Ιουνίου

22:00 Κροατία – Σκωτία ΑΝΤ1 ή Μακεδονία TV
22:00 Τσεχία – Αγγλία ΑΝΤ1 ή Μακεδονία TV

Τετάρτη 23 Ιουνίου

19:00 Σλοβακία – Ισπανία ΑΝΤ1 ή Μακεδονία TV
19:00 Σουηδία – Πολωνία ΑΝΤ1 ή Μακεδονία TV
22:00 Γερμανία – Ουγγαρία ΑΝΤ1 ή Μακεδονία TV
22:00 Πορτογαλία – Γαλλία ΑΝΤ1 ή Μακεδονία TV

Νοκ άουτ

Φάση των «16»

Σάββατο 26 Ιουνίου

2Α – 2Β (19:00, Αμστερνταμ)

1Α – 2Γ (22:00, Λονδίνο)

Κυριακή 27 Ιουνίου

3: 1Γ – 3Δ/Ε/ΣΤ (19:00, Βουδαπέστη)

4: 1Β – 3Α/Δ/Ε/ΣΤ (22:00, Μπιλμπάο)

Δευτέρα 28 Ιουνίου

5: 2Δ – 2Ε (19:00, Κοπεγχάγη)

6: 1ΣΤ-3Α/Β/Γ (22:00, Βουκουρέστι)

Τρίτη 29 Ιουνίου

7: 1Δ – 2ΣΤ (19:00, Δουβλίνο)

8: 1Ε – 3Α/Β/Γ/Δ (22:00, Γλασκώβη)

Προημιτελικοί

Παρασκευή 2 Ιουλίου

ΠΡ1: Νικητής 6 – Νικητής 5 (19:00, Αγία Πετρούπολη)

ΠΡ2: Νικητής 4 – Νικητής 2 (22:00, Μόναχο)

Σάββατο 3 Ιουλίου

ΠΡ3: Νικητής 3 – Νικητής 1 (19:00, Μπακού)

ΠΡ4: Νικητής 8 – Νικητής 7 (22:00, Ρώμη)

Ημιτελικοί

Τρίτη 6 Ιουλίου

ΗΜ1: Νικητής ΠΡ2 – Νικητής ΠΡ1 (22:00, Λονδίνο)

Τετάρτη 7 Ιουλίου

ΗΜ2: Νικητής ΠΡ4 – Νικητής ΠΡ3 (22:00, Λονδίνο)

Τελικός

Κυριακή 11 Ιουλίου

Νικητής ΗΜ1 – Νικητής ΗΜ2 (22:00, Λονδίνο)