EURO 2020 (8η αγωνιστική): Αποτελέσματα

Τα αποτελέσματα της 8ης αγωνιστικής των προκριματικών του EURO 2020:

1ος ΟΜΙΛΟΣ

14/10/2019 21:45 Βουλγαρία-Αγγλία

14/10/2019 21:45 Κόσοβο-Μαυροβούνιο

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 6 αγ.)

Αγγλία 20-6 12 -5αγ.

Τσεχία 11-9 12

Κόσοβο 10-10 8 -5αγ.

Μαυροβούνιο 3-13 3

Βουλγαρία 5-11 3

2ος ΟΜΙΛΟΣ

14/10/2019 21:45 Λιθουανία-Σερβία

14/10/2019 21:45 Ουκρανία-Πορτογαλία

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 6 αγ.)

Ουκρανία 13-1 16

Πορτογαλία 13-4 11 -5αγ.

Σερβία 10-12 7 -5αγ.

Λουξεμβούργο 5-11 4

Λιθουανία 4-17 1

3ος ΟΜΙΛΟΣ

Λευκορωσία-Ολλανδία 1-2

Εσθονία-Γερμανία 21:45

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 6αγ.)

Ολλανδία 19-7 15 -6αγ.

Γερμανία 17-6 12 -5αγ.

Βόρεια Ιρλανδία 8-7 12

Λευκορωσία 4-12 4 -7αγ.

Εσθονία 2-18 1

4ος ΟΜΙΛΟΣ

15/10/2019 21:45 Γιβραλτάρ-Γεωργία

15/10/2019 21:45 Ελβετία-Ιρλανδία

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 6 αγ.)

Δανία 16-5 12

Ιρλανδία 6-2 12

Ελβετία 10-5 8 -5αγ.

Γεωργία 4-8 5

Γιβραλτάρ 0-16 0 -5αγ.

5ος ΟΜΙΛΟΣ

Ουγγαρία-Αζερμπαϊτζάν 1-0

Ουαλία-Κροατία 21:45

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 6αγ.)

Κροατία 13-5 13

Ουγγαρία 8-9 12 -7αγ.

Σλοβακία 10-8 10

Ουαλία 5-5 7 -5αγ.

Αζερμπαϊτζάν 5-14 1

6ος ΟΜΙΛΟΣ

15/10/2019 21:45 Νησιά Φαρόε-Μάλτα

15/10/2019 21:45 Ρουμανία-Νορβηγία

15/10/2019 21:45 Σουηδία-Ισπανία

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 7 αγ.)

Ισπανία 18-4 19

Σουηδία 17-8 14

Ρουμανία 16-7 13

Νορβηγία 12-9 10

Μάλτα 2-17 3

Νησιά Φαρόε 3-23 0

7ος ΟΜΙΛΟΣ

Πολωνία-Βόρεια Μακεδονία 21:45

Σλοβενία-Αυστρία 21:45

Ισραήλ-Λετονία 15/10

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 7 αγ.)

Πολωνία 11-2 16

Αυστρία 16-7 13

Βόρεια Μακεδονία 10-9 11

Σλοβενία 13-7 11

Ισραήλ 12-14 8

Λετονία 1-24 0

8ος ΟΜΙΛΟΣ

14/10/2019 21:45 Γαλλία-Τουρκία

14/10/2019 21:45 Ισλανδία-Ανδόρα

14/10/2019 21:45 Μολδαβία-Αλβανία

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 7αγ.)

Τουρκία 15-2 18

Γαλλία 20-4 18

Ισλανδία 10-10 12

Αλβανία 10-10 9

Ανδόρα 1-14 3

Μολδαβία 2-18 3

9ος ΟΜΙΛΟΣ

Καζακστάν-Βέλγιο 0-2

Κύπρος-Ρωσία 0-5

Σκωτία-Σαν Μαρίνο 6-0

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 8αγ.)

Βέλγιο 30-1 24

Ρωσία 27-4 21

Κύπρος 13-12 10

Σκωτία 11-17 9

Καζακστάν 9-13 7

Σαν Μαρίνο 0-43 0

10ος ΟΜΙΛΟΣ

15/10/2019 19:00 Φινλανδία-Αρμενία

15/10/2019 21:45 Ελλάδα-Βοσνία/Ερζεγοβίνη

15/102019 21:45 Λιχτενστάιν-Ιταλία

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 7 αγ.)

Ιταλία 20-3 21

Φινλανδία 9-8 12

Αρμενία 13-12 10

Βοσνία/Ερζεγοβίνη 16-12 10

Ελλάδα 7-12 5

Λιχτενστάιν 2-20 2

photo:pexels

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Σχετικά άρθρα:

loading...
loading...