• Αρχική
  • SPORT
  • Euro 2016: Πρόγραμμα αγώνων, βαθμολογίες, αποτελέσματα

Euro 2016: Πρόγραμμα αγώνων, βαθμολογίες, αποτελέσματα

Δείτε αναλυτικά τις βαθμολογίες και το τηλεοπτικό πρόγραμμα των αγώνων του Euro 2016.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αγώνων:

1ος Όμιλος
10/6, 22:00 Γαλλία – Ρουμανία 2-1
11/6, 16:00 Αλβανία – Ελβετία 0-1
15/6, 19:00 Ρουμανία – Ελβετία 1-1
15/6, 22:00 Γαλλία – Αλβανία 2-0
19/6, 22:00 Ελβετία – Γαλλία 0-0
19/6, 22:00 Ρουμανία – Αλβανία 0-1

2ος Όμιλος
11/6, 19:00 Ουαλία – Σλοβακία 2-1
11/6, 22:00 Αγγλία – Ρωσία 1-1
15/6, 16:00 Ρωσία – Σλοβακία 1-2
16/6, 16:00 Αγγλία – Ουαλία 2-1
20/6, 22:00 Σλοβακία – Αγγλία 0-0
20/6, 22:00 Ρωσία – Ουαλία 0-3

3ος Όμιλος
12/6, 19:00 Πολωνία – Β. Ιρλανδία 1-0 
12/6, 22:00 Γερμανία – Ουκρανία 2-0
16/6, 19:00 Ουκρανία – Β. Ιρλανδία 0-2
16/6, 22:00 Γερμανία – Πολωνία 0-0
21/6, 19:00 Β. Ιρλανδία – Γερμανία 0-1
21/6, 19:00 Ουκρανία – Πολωνία 0-1

4ος Όμιλος
12/6, 16:00 Τουρκία – Κροατία 0-1 
13/6, 16:00 Ισπανία – Τσεχία 1-0
17/6, 19:00 Τσεχία – Κροατία 2-2
17/6, 11:00 Ισπανία – Τουρκία 3-0
21/6, 22:00 Κροατία – Ισπανία 2-1 
21/6, 22:00 Τσεχία – Τουρκία 0-2 

5ος ΟΜΙΛΟΣ
13/6, 19:00 Ιρλανδία – Σουηδία 1-1
13/6, 22:00 Βέλγιο – Ιταλία 0-2
17/6, 16:00 Ιταλία – Σουηδία 1-0
18/6, 16:00 Βέλγιο – Ιρλανδία 3-0
22/6, 22:00 Σουηδία – Βέλγιο 0-1
22/6, 22:00 Ιταλία – Ιρλανδία 0-1

6ος ΟΜΙΛΟΣ
14/6, 19:00 Αυστρία – Ουγγαρία 0-2 
14/6, 22:00 Πορτογαλία – Ισλανδία 1-1
18/6, 19:00 Ισλανδία – Ουγγαρία 1-1
18/6, 22:00 Πορτογαλία – Αυστρία 0-0 
22/6, 19:00 Ισλανδία – Αυστρία 2-1
22/6, 19:00 Ουγγαρία – Πορτογαλία 3-3

 

Αναλυτικά οι βαθμολογίες και τα τέρματα των ομάδων, ανά όμιλο:

Το πρόγραμμα των τηλεοπτικών μεταδόσεων:

Φάση των «16»

25/6 Σεντ Ετιέν Ελβετία – Πολωνία (37) 16:00 
25/6 Παρίσι Ουαλία – Β.Ιρλανδία (38) 19:00
25/6 Λανς Κροατία – Πορτογαλία (39) 22:00
26/6 Λιόν Γαλλία – Ιρλανδία (40) 16:00
26/6 Λιλ Γερμανία – Σλοβακία (41) 19:00 
26/6 Τουλούζ Ουγγαρία – Βέλγιο (42) 22:00 
27/6 Σεν Ντενί Ιταλία – Ισπανία (43) 19:00 
27/6 Νις Αγγλία – Ισλανδία (44) 22:00

Προημιτελικοί
30/6 Νικ. 37 – Νικ. 39 (45) 22:00 – Μασαλία
01/7 Νικ. 38 – Νικ. 42 (46) 22:00 – Λιλ
02/7 Νικ. 41 – Νικ. 43 (47) 22:00 – Μπορντό
03/7 Νικ. 40 – Νικ. 44 (48) 22:00 – Σεν Ντενί

Ημιτελικοί
06/7 Νικ. 45 – Νικ. 46 22:00 – Λιόν
07/7 Νικ. 47 – Νικ. 48 22:00 – Μασαλία

Τελικός
10 Ιουλίου 2016 22:00 – Στο «Σταντ ντε Φρανς», Σεν Ντενί

 

 

Σχετικά άρθρα:

loading...
Close Menu