«Ημέρα ΑΕΚ» έχει χαρακτηριστεί η σημερινή λόγω των εγκαινίων στην OPAP Arena – Αγιά Σοφιά, στη Νέα Φιλαδέλφεια, με τους απανταχού ΑΕΚτζήδες να το γλεντούν με την… ψυχή τους. Χαρακτηριστικό παράδειγμα αυτό του ισχυρού άνδρα της Ενωσης, Δημήτρη Μελισσανίδη, ο οποίος αποτελεί σήμερα το κεντρικό πρόσωπο στα πανηγύρια για το όνειρο των φίλων της ΑΕΚ που έγινε πραγματικότητα.
Οι φίλοι της ΑΕΚ τον έκαναν από εικόνα μέχρι και… σημαία!
![](https://www.el.gr/wp-content/uploads/2022/09/melissanidis_0-1024x575.jpg)
photo eurokinissi