Έγραψαν ιστορία οι Μπακς του Αντετοκούνμπο (βίντεο)

Οι Μπακς συνεχίζουν την προέλαση τους στο ΝΒΑ, καθώς πήραν ακόμα μια νίκη και μάλιστα εκτός έδρας απέναντι στους Γουίζαρντς με 137-134.

Όπως αναφέρει το in.gr o Greek Freak αντιμετώπισε πρόβλημα με φάουλ στο μεγαλύτερο μέρος της διάρκειας του αγώνα με τους Γουίζαρντς, μέχρι που αποβλήθηκε με 1.5 λεπτό να μένει για το τέλος της 4ης περιόδου.

Ο Έλληνας σούπερ σταρ και MVP της περασμένης σεζόν έμεινε στο παρκέ μόλις για 25 λεπτά λόγω των φάουλ που χρεώθηκε από νωρίς, ολοκληρώνοντας τον αγώνα με 22 πόντους με 8/12 δίποντα, 6/8 βολές, 14 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 1 κόψιμο και 8 λάθη, σε μια κακή βραδιά για τα δικά του δεδομένα.

Όσον αφορά τους υπόλοιπους, ο Μίντλετον ήταν ο πρώτος σκόρερ των Μπακς με 40 πόντους, με τον Μπλέντσο να προσθέτει 23 πόντους και 10 ασίστ και τον Χιλ 14. Για τους Γουίζαρντς, ο Μπιλ ήταν συγκλονιστικός, ολοκληρώνοντας τον αγώνα με 55 πόντους, με τον Νέιπιερ να προσθέτει 27 πόντους και τον Σμιθ 13 πόντους.

Τα δωδεκάλεπτα: 25-30, 47-57, 82-95, 123-123, 127-134

Γουίζαρντς: Χατσιμούρα 12 (1), Μπόνγκα (9 ριμπάουντ), Μαϊνμί 10 (5 ριμπάουντ), Σμιθ 13 (2 τρίποντα, 7 ασίστ), Μπιλ 55 (19/33 σουτ, 9/13 τρίποντα, 9/10 βολές, 9 λάθη), Βάγκνερ 8 (10 ριμπάουντ, 5 ασίστ), Μπράουν 4 (2/9 σουτ), Νέιπιερ 27 (3 τρίποντα, 7 ασίστ), Ρόμπινσον 5 (1)

Μπακς: Αντετοκούνμπο 22 (14 ριμπάουντ, 8 λάθη), Μίντλετον 40 (2 τρίποντα, 5 ριμπάουντ, 5 ασίστ), Λόπεζ 11 (3), Μπλέντσο 23 (7 ριμπάουντ, 10 ασίστ), Μάθιους 10 (3), Ιλιασόβα 2, Γουίλιαμς, Χιλ 14 (2), Κόνατον 3 (1), ΝτιΒιντσέντζο 12 (2 τρίποντα, 10 ριμπάουντ).