Χωρίς ντέρμπι «αιωνίων» στο Κύπελλο

Στα ημιτελικά ή τον μεγάλο τελικό μπορεί να διασταυρώσουν τα ξίφη τους οι αιώνιοι.

Από την κλήρωση της Β και Γ φάσης του Κυπέλλου Ελλάδος δεν προέκυψε κάποια τέτοια συνάντηση Παναθηναϊκού – Ολυμπιακού, όπως και γενικότερα κάποιο άλλο μεγάλο ματς.

Αναλυτικά η κλήρωση:

Α’ Φάση – Σωματεία Β’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών
1η Αγωνιστική – Κυριακή 16/09/2018
1ος ΟΜΙΛΟΣ
01. ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ – ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ
02. ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ – ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
03. ΓΣ ΜΑΝΔΡΑΣ Ο ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ – ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ
04. ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ – ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ
05. ΑΕ ΠΕΝΤΕΛΗΣ – ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ
06. ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ – ΑΟ ΓΛΑΥΚΟΣ
07. ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ – ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟΚ
08. ΟΙΑΞ ΝΑΥΠΛΙΟΥ – ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟΣ

2ος ΟΜΙΛΟΣ
09. ΜΑΣ ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ – ΣΑ ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ
10. ΓΣ ΦΑΡΣΑΛΩΝ – ΚΣ ΓΕΦΥΡΑΣ
11. ΣΑΑΚ ΑΝΑΤΟΛΙΑ – ΓΣ ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ
12. ΓΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ – ΑΣ ΜΑΧΗΤΕΣ ΔΟΞΑ ΠΕΥΚΩΝ
13. ΑΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ – ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ
14. ΓΑΣ ΧΑΛΚΗΔΟΝΑΣ – ΑΣ ΕΥΡΩΠΗ 87 ΠΕΥΚ.
15. ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ – ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
16. ΚΕ ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ – ΑΟΚ ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ

Α’ Φάση – Σωματεία Α2 & Β’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών

Α’ Φάση – 2η Αγωνιστική – Τετάρτη 19/09/2018
17. ΝΙΚΗΤΗΣ Α15 – ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ
18. ΝΙΚΗΤΗΣ Α7 – ΓΣ ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ
19. ΝΙΚΗΤΗΣ Α16 – ΑΙΟΛΟΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ
20. ΝΙΚΗΤΗΣ Α6 – ΑΣΚ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ
21. ΝΙΚΗΤΗΣ Α14 – ΑΣΑ ΚΟΡΟΙΒΟΣ
22. ΝΙΚΗΤΗΣ Α10 – ΓΣ ΕΡΜΗΣ ΑΓΙΑΣ ΛΑΡ.
23. ΝΙΚΗΤΗΣ Α12 – ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ
24. ΝΙΚΗΤΗΣ Α4 – ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ
25. ΝΙΚΗΤΗΣ Α8 – ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ
26. ΝΙΚΗΤΗΣ Α13 – ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
27. ΝΙΚΗΤΗΣ Α5 – ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΑΣ
28. ΝΙΚΗΤΗΣ Α9 – ΗΡΑΚΛΗΣ 2017
29. ΝΙΚΗΤΗΣ Α1 – ΑΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ
30. ΝΙΚΗΤΗΣ Α2 – ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ
31. ΝΙΚΗΤΗΣ Α3 – ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ
32. ΝΙΚΗΤΗΣ A11 – ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ

Α’ Φάση – 3η Αγωνιστική – Σάββατο 22 ή Κυριακή 23/09/2018
33. ΝΙΚΗΤΗΣ Α26 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α23
34. ΝΙΚΗΤΗΣ Α31 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α32
35. ΝΙΚΗΤΗΣ Α24 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α20
36. ΝΙΚΗΤΗΣ Α19 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α22
37. ΝΙΚΗΤΗΣ Α27 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α18
38. ΝΙΚΗΤΗΣ Α25 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α30
39. ΝΙΚΗΤΗΣ Α17 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α28
40. ΝΙΚΗΤΗΣ Α21 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α29

Α’ Φάση – 4η Αγωνιστική – Τετάρτη 26/09/2018
41. ΝΙΚΗΤΗΣ Α39 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α37
42. ΝΙΚΗΤΗΣ Α38 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α36
43. ΝΙΚΗΤΗΣ Α40 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α34
44. ΝΙΚΗΤΗΣ Α33 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α35

Α’ Φάση – 5η Αγωνιστική – Σάββατο 29/09/2018
45. ΝΙΚΗΤΗΣ Α41 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α44
46. ΝΙΚΗΤΗΣ Α42 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α43

Β’ Φάση – Σωματεία Α1 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών + Σωματεία Α’ Φάσης
B’ Φάση – Τετάρτη 03/10/2018
47. ΡΕΘΥΜΝΟ – ΓΣ ΚΥΜΗΣ
48. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ – ΑΕ ΧΟΛΑΡΓΟΥ
49. ΝΙΚΗΤΗΣ Α46 – ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ
50. ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ – ΑΡΗΣ
51. ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΛΗΜΝΟΥ
52. ΑΟ ΚΟΛΟΣΣΟΣ ΡΟΔΟΥ – ΓΣ ΛΑΥΡΙΟΥ
53. ΠΑΟΚ 2004 – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ
54. ΝΙΚΗΤΗΣ Α45 – ΑΕΚ ΝΕΑ 2014

Γ’ Φάση – Προημιτελικοί Αγώνες
Σάββατο 3 ή Κυριακή 4/11/2018
55. ΝΙΚΗΤΗΣ Α47 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α51
56. ΝΙΚΗΤΗΣ Α53 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α54
57. ΝΙΚΗΤΗΣ Α50 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α49
58. ΝΙΚΗΤΗΣ Α48 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α52

Δ’ Φάση – Ημιτελικοί Αγώνες
Τετάρτη 13/02/2019
59. –
60. –

Ε’ Φάση – Τελικός – Κυριακή 17/02/2019
61. Νικητής Α59 – Νικητής Α60

Σχετικά άρθρα:

loading...
Close Menu