Εικόνα ΣΟΚ! Δείτε τι φέρεται να έπαθε Αυστριακός μετά το εμβόλιο!!!

Οι κρατικοί επιστήμονες πάντως ενθαρρύνουν τους πάντες για τα εμβόλια...

Τα φαρμακεία παρατηρούν, σύμφωνα με αυστριακά ΜΜΕ, αύξηση των δερματικών εξανθημάτων και κνίδωσης μετά τον αναμνηστικό εμβολιασμό. Κάποιοι υποφέρουν από εξανθήματα και κνησμό, άλλοι τόσο άσχημα που χρειάστηκε ακόμη και να νοσηλευτούν για αυτό.

Τα συμπτώματα του 33χρονου Ελβετού Α.Κ. ξεκίνησαν δέκα ημέρες μετά τον αναμνηστικό του εμβολιασμό. «Ξεκίνησε με εξάνθημα στις μασχάλες, την μέση και τους γοφούς», λέει ο Κ. Το εξάνθημα γινόταν όλο και μεγαλύτερο μέρα με τη μέρα και ο Κ. έπαιρνε αντιισταμινικά δισκία. Όμως ο κνησμός έγινε τόσο σοβαρός που ο Κ. χρειάστηκε να πάει δύο φορές στο νοσοκομείο. Αφού ξύπνησε με έντονα πρησμένο πρόσωπο, του χορηγήθηκε ενδοφλέβια κορτιζόνη.

“Υπάρχουν μέρες τώρα που είναι καλύτερα. Το εξάνθημα έχει φύγει ως επί το πλείστον και τώρα έχω κόκκινες κηλίδες”, λέει ο Κ. Δεν είναι σαφές εάν το θέμα έχει τελειώσει τώρα. «Μπορεί κάλλιστα να πρέπει να το παλέψω για πάντα», καταλήγει!

Δείτε ΦΩΤΟ:

LATEST

Κύρια Θέματα

ΕΥΚΑΙΡΙΕΣ ΑΓΟΡΩΝ

Κάθε μέρα μαζί