Η πρώτη συγκέντρωση είναι στις 12 το μεσημέρι. Εργαζόμενοι του Ψυχιατρικού Νοσοκομείου Θεσσαλονίκης θα διαμαρτυρηθούν έξω από το νοσοκομείο για απόλυση συναδέλφου τους.
Στις 13:30 μέλη της ΕΝΙΘ καλούν σε διαμαρτυρία έξω από την 3η Υγειονομική Περιφέρεια (επί της οδού Αριστοτέλους).
Επίσης, κάτοικοι των Νέων Επιβατών θα συγκεντρωθούν στις 16:00 στο Δημοτικό Συμβούλιο του Δήμου Θερμαϊκού, για το κάμπινγκ Αγίας Τριάδας.
Τέλος, στις 7 το απόγευμα αντιεξουσιαστές καλούν σε συγκέντρωση διαμαρτυρίας για την εισαγγελική πρόταση της υπόθεσης του Κολωνού. Υπάρχει ενδεχόμενο να ακολουθήσει πορεία.
(με πληροφορίες από thestival. gr / photo: freepik)