Ειδικότερα, σύμφωνα με την Αστυνομία, η δίκυκλη μηχανή στην οποία επέβαιναν οι δύο νεαροί συγκρούστηκε, για άγνωστη ακόμα αιτία, με αυτοκίνητο που οδηγούσε ένας 30χρονος.
Από την σύγκρουση, ο 20χρονος και ο 19χρονος βρέθηκαν στο οδόστρωμα, ενώ αμέσως μετά έφθασαν στο σημείο του τροχαίου, ασθενοφόρα, οχήματα της Πυροσβεστικής και περιπολικά της Αστυνομίας.
Στην συνέχεια ο 20χρονος και ο 19χρονος διακομίστηκαν στο νοσοκομείο, όπου εκεί οι γιατροί διαπίστωσαν τον θάνατό τους.
Προανάκριση για τα αίτια του τροχαίου δυστυχήματος διενεργεί το τμήμα Τροχαίας Πατρών.
(ΑΠΕ-ΜΠΕ / photo: eurokinissi)