Σύμφωνα με το evima.gr, το τροχαίο με τις νταλίκες σημειώθηκε υπό άγνωστες συνθήκες. Τα δύο μεγάλα οχήματα μετέφεραν μπουκάλια με χλωρίνες, τα οποία σκορπίστηκαν πάνω στην άσφαλτο στην Εθνική Οδό Αθηνών – Λαμίας, ακριβώς κάτω από τη γέφυρα στο ύψος του ΣΕΑ Σείριου.
Η κυκλοφορία έχει διακοπεί στο ρεύμα προς Λαμία, μέχρι να καθαρίσει ο δρόμος και τα αυτοκίνητα θα πρέπει να συνεχίσουν την πορεία τους από παρακάμψεις.
(Evima – eurokinissi)