Σε αίθουσα του σχολείου κι ενώ υπήρχαν μέσα μαθητές υποχώρησε μέρος του ταβανιού και έπεσε επάνω σε θρανία.
Ευτυχώς όμως, δεν καθόταν κάποιο παιδί κάτω από το σημείο.
Στο σχολείο έσπευσε μετά το περιστατικό ο αρμόδιος αντιδήμαρχος Παιδείας Μιχάλης Λάππας μαζί με συνεργείο ο οποίος ανέφερε ότι αύριο, αναμένεται να γίνουν έλεγχοι σε κάθε αίθουσα ώστε να υπάρξουν και αντίστοιχες παρεμβάσεις όπου χρειαστεί.
Να σημειωθεί ότι το 2ο Γυμνάσιο είναι σχολείο για το οποίο έχει εγκριθεί ως επιτακτική, η αντισεισμική θωράκιση του κτιρίου λόγω παλαιότητας και φθορών.
(με πληροφορίες από eleftherostypos. gr / photo: unsplash)