Στο Παγκράτι βρέθηκε το πρωί ο πρωθυπουργός Κυριάκος Μητσοτάκης και μίλησε με καταστηματάρχες και πολίτες της περιοχής.
Ο κ. Μητσοτάκης ήθελε να διαπιστώσει ο ίδιος πώς προσαρμόζονται οι πολίτες και η επιχειρηματική δραστηριότητα στις νέες συνθήκες μετά την άρση του Lockdown.
Επισκέφθηκε επιχειρήσεις και καταστήματα και άκουσε τις ανησυχίες και τους προβληματισμούς των καταστηματαρχών.
Ο πρωθυπουργός ευχαρίστησε τους υπαλλήλους σούπερ μάρκετ για τις υπηρεσίες τους ενώ συνομιλώντας με υπαλλήλους στο φαρμακείο της γειτονιάς τόνισε πως η κυβέρνηση στηρίζεται σε αυτόν τον κλάδο και στις σωστές υποδείξεις που δίνουν στους πολίτες για τη σωστή τήρηση των κανόνων.
Ο κ. Μητσοτάκης χαιρέτησε και ευχαρίστησε επίσης το προσωπικό της Ομάδας ΔΙ.ΑΣ που ήταν εκεί ενώ αξιοσημείωτη ήταν η στιγμή που γυναίκα του εκμυστηρεύτηκε πως αισθάνεται για πρώτη φορά περήφανη που είναι Ελληνίδα.
Ο Πρωθυπουργός τόνισε πως στην πρώτη φάση τα καταφέραμε καλά αλλά έχουμε, ακόμη, δύσκολα μπροστά μας.
photo video screenshot