Τραγωδία on camera: Πέθανε προπονητής την ώρα πανηγυρισμού γκολ στις καθυστερήσεις – ΒΙΝΤΕΟ

Ένας Αιγύπτιος προπονητής πέθανε, αφού κατέρρευσε ενώ πανηγύριζε τον νικητήριο γκολ της ομάδας του στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης.

Τραγωδία ξέσπασε στη δεύτερη κατηγορία της Αιγύπτου μετά τον θάνατο του προπονητή της Ελ-Μαγκντ, Αντχάμ Ελ-Σελχεντάρ, μετά τη δραματική νίκη της ομάδας του επί της Αλ-Ζάρκα στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Ο σύλλογος με έδρα την Αλεξάνδρεια βρισκόταν σε αδιέξοδο με το 0-0 προτού σκοράρει στο 92ο λεπτό του αγώνα, κάτι που έστειλε τους παίκτες και το προπονητικό επιτελείο σε ξέφρενους πανηγυρισμούς, σύμφωνα με τον KingFut.
Ωστόσο, κατά τη διάρκεια των πανηγυρισμών, ο προπονητής κατέρρευσε και στη συνέχεια μεταφέρθηκε εσπευσμένα στο νοσοκομείο. Αργότερα επιβεβαιώθηκε ότι ο μάνατζερ πέθανε από ανακοπή καρδιάς.