Το ελληνικό φιλότιμο έλαμψε ξανά! Η κίνηση της Σάκκαρη που κάνει τον γύρο του πλανήτη – ΒΙΝΤΕΟ

H Μαρία Σάκκαρη πέρα από μια εξαιρετική αθλήτρια έδειξε και την κλάση της ως άνθρωπος κατά την διάρκεια του αγώνα με την Ίγκα Σβίατεκ, την οποία απέκλεισε 2-0 και προκρίθηκε στα ημιτελικά του Roland Garros.

Η Πολωνή αθλήτρια κατά τη διάρκεια του δεύτερου σετ ένιωσε ενοχλήσεις και ζήτησε ιατρικό τάιμ άουτ, με αποτέλεσμα το ματς να διακοπεί για λίγα λεπτά.

Η Σάκκαρη έκατσε στη θέση της για να περιμένει. Μετά από λίγο αντιλήφθηκε ότι το παιδί που κρατούσε την ομπρέλα της είχε κουραστεί και ζήτησε από τον διαιτητή να τον αφήσει να πάει να ξεκουραστεί.

Η 25χρονη τενίστρια απευθυνόμενη στον διαιτητή, είπε: «αν είναι να αλλάξει το παιδί που της κρατάει την ομπρέλα γιατί μπορεί να έχει κουραστεί το χέρι του».